WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Spotkanie prezydiów OZW i Oddziału Łódzkiego SEP
Zebranie Zarządu  - Wieczór Pieśni Patriotycznych
Finisaż wystawy Elektryczna Dusza    Relacja

 

Relacje z wydarzeń są na bieząco zamieszczane w zakładce "Relacje z wydarzeń aktualnych" .

SPOTKANIE PREZYDIÓW OZW I ODDZIAŁU ŁÓDZKIEGO SEP

ZEBRANIE ZARZĄDU OZW SEP  - WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

FINISAŻ WYSTAWY ELEKTRYCZNA DUSZA

.

Dzień 4. listopada obfitował w wiele wydarzeń. W godzinach południowych odbyło się spotkanie przedstawicieli OZW SEP z gośćmi z Oddziału Łódzkiego SEP.  Było to jedno z tradycyjnych od wielu lat spotkań prezydiów Oddziałów.  Przed spotkaniem Goście zwiedzili Muzeum Organów Śląskich w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Muzeum podlega Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej, której kierownikiem jest prof. Julian Gembalski, muzyk i kompozytor. Przewodnikiem po Muzeum był dr Michał Duźniak- asystent prof. Juliana Gembalskiego.

Po zwiedzaniu odbyło się spotkanie koleżeńskiego w restauracji „Browar” na ul. Mariackiej podczas której wymieniano się informacjami o działalności Oddziałów.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było zebranie Zarządu OZW SEP połączone z Wieczorem Pieśni Patriotycznej oraz finisażem wystawy „Elektryczna Dusza”. Spotkanie odbyło się  w Galerii Teatru KOREZ. Oczywiście, Goście z Oddziału Łódzkiego również w nim uczestniczyli.

Współorganizatorem Wieczoru była Aneta Szubert – członek Zarządu OZW oraz członek Komitetu Organizacyjnego obchodów 100-lecia Oddziału Zagłębia Węglowego SEP.

Prezes OZW Jerzy Barglik przedstawił zebranym Gości z Oddziału Łódzkiego. Omówił działalność Oddziału w ostatnim miesiącu. Prezes Oddziału Łódzkiego SEP.  Władysław Szymczyk powitał zebranych  i w miłych słowach podziękował za gościnę. Mówił o obchodach 100-lecia Oddziału Łódzkiego. Zaanonsował, że w dniu 15 listopada br. Oddział Łódzki zostanie wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Łódzkiego.”  Mówił również o dotychczasowej wzajemnej współpracy licząc na dalszej jej ciąg. Głos zabrał również Franciszek Mosiński – były prezes Oddziału Łódzkiego,  gratulując wielkiej inwencji przy organizacji majowych obchodów 100-lecia Oddziału.

Prezes złożył życzenia Członkowi Honorowemu SEP Henrykowi Tymowskiemu, który akurat w tym dniu miał urodziny oraz Markowi Krupie – członkowi Zarządu OZW, który kilka dni temu obchodził okrągły jubileusz swoich urodzin.

Po części oficjalnej, przy akompaniamencie zespołu muzycznego, odśpiewano prawie wszystkie pieśni ze śpiewnika, który przygotowała Aneta Szubert.