Kurs przygotowawczy do egzaminu kwalifikacyjnego G-1 E i D (bez prac kontrolno-pomiarowych)

Termin: 22.04.2024 - 25.04.2024
Miejsce: Dom Technika NOT w Katowicach, ul.Podgórna 4

do pobrania: karta zgłoszenia

Kurs przygotowawczy odbędzie się w terminie od 22.04.2024r. do 25.04.2024r. Wykłady będą się odbywały przez 4 dni robocze (od poniedziałku do czwartku) od godz. 9:00 do 12:00.  Kurs kończy się egzaminem (termin egzaminu: 25.04.2024r. – czwartek, od godziny 12:15). Zajęcia i egzamin odbędą się w Domu Technika w Katowicach, ul. Podgórna 4, II piętro, sala nr 40.

Zgłoszenia przyjmujemy: e-mailem: (biuro@sep.katowice.pl), faksem (32 255 25 03) lub osobiście w biurze OZW SEP, mieszczącym się w Domu Technika w Katowicach, ul. Podgórna 4, II piętro, pokój nr 36.

Opłata za jednego uczestnika wynosi 350 zł (brutto) plus za egzamin 424,20 (osobno płatny jest egzamin z eksploatacji, osobno z dozoru). W opłacie kursu uwzględnione są materiały pomocnicze. Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia i terminu rozpoczęcia kursu opłatę prosimy przelać na konto Oddziału Zagłębia Węglowego SEP:

PKO  BP SA I O/Katowice Nr  11 1020 2313 0000 3102 0177 7945

lub wpłacić kartą/gotówką w kasie Oddziału Zagłębia Węglowego SEP (ul. Podgórna 4, pokój 36).

UWAGA! W przypadku nie zebrania minimalnej ilości uczestników termin kursu może ulec przesunięciu.

W przypadku rezygnacji z kursu zgłaszający zobowiązuje się powiadomić o tym organizatora. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z kursu do środy poprzedzającej rozpoczęcie zajęć uczestnik nie ponosi kosztów uczestnictwa. W przypadku nie zgłoszenia rezygnacji z kursu i nie wzięcia w nim udziału, uczestnik ponosi pełne koszty kursu.

PROGRAM RAMOWY

1. Organizacja bezpiecznej pracy przy instalacjach i urządzeniach elektrycznych
2. Zasady wykonywania pomiarów i badań
3. Ogólne zasady eksploatacji urządzeń i instalacji elektroenergetycznych
4. Zasady budowy urządzeń i instalacji elektroenergetycznych
5. Ochrona przeciwporażeniowa
6. Działanie prądu elektrycznego na organizm człowieka
7. Ratowanie osób porażonych prądem elektrycznym
8. Ochrona przeciwporażeniowa przy urządzeniach elektrycznych

 

UWAGA ZMIANY!

NOWE WYMAGANIA DLA OSÓB PRZYSTĘPUJACYCH DO EGZAMINÓW

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1.07.2022r. w sprawie zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2022 poz. 1392) określa wymagania dla osób przystępujących do egzaminów kwalifikacyjnych:

- Podczas egzaminu należy wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem zawierający numer PESEL (najlepiej ważny dowód osobisty lub paszport)

- Wraz z wnioskiem egzaminacyjnym należy złożyć dokumenty:

  • potwierdzenie wniesienia opłaty egzaminacyjnej
  • dokument potwierdzający posiadanie wiedzy na egzamin (wystarczy jeden z niżej wymienionych):
  1. świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
  2. świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
  3. certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
  4. świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski – w zawodach, w których nauczanie obejmuje treści związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.
  5. świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
  6. zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
  7. zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci;
  8. zaświadczenie wystawione przez kierownika komórki organizacyjnej urzędu obsługującego Ministra Obrony Narodowej lub jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanej, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń techniki wojskowej lub uzbrojenia.