Szkolenie przygotowawcze do egzaminów kwalifikacyjnych z zakresu G-1
do pobrania: karta zgłoszenia
Kurs przygotowawczy odbędzie się w dniu 26.09.2024r. od godziny 9:00 do 12:00. Kurs kończy się egzaminem po wykładzie. Zajęcia i egzamin odbędą się w Domu Technika w Katowicach, ul. Podgórna 4, II piętro, sala nr 40.
Zgłoszenia przyjmujemy: osobiście w biurze OZW SEP, mieszczącym się w Domu Technika w Katowicach, ul. Podgórna 4, II piętro, pokój nr 36 ; e-mailem: (biuro@sep.katowice.pl) lub faksem (32 255 25 03).
Opłata za jednego uczestnika wynosi 200 zł (brutto) plus za egzamin 430 zł (osobno płatny jest egzamin z eksploatacji, osobno z dozoru). Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia opłatę prosimy przelać na konto Oddziału Zagłębia Węglowego SEP:
PKO BP SA I O/Katowice Nr 11 1020 2313 0000 3102 0177 7945
lub wpłacić gotówką/kartą w kasie Oddziału Zagłębia Węglowego SEP (ul. Podgórna 4, pokój 36)
UWAGA! W przypadku nie zebrania minimalnej ilości uczestników termin kursu może ulec przesunięciu.
W przypadku rezygnacji z kursu zgłaszający zobowiązuje się powiadomić o tym organizatora. W przypadku zgłoszenia rezygnacji z kursu do czwartku poprzedzającego rozpoczęcie zajęć uczestnik nie ponosi kosztów uczestnictwa. W przypadku nie zgłoszenia rezygnacji z kursu i nie wzięcia w nim udziału, uczestnik ponosi pełne koszty kursu.
UWAGA ZMIANY!
NOWE WYMAGANIA DLA OSÓB PRZYSTĘPUJACYCH DO EGZAMINÓW
Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1.07.2022r. w sprawie zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2022 poz. 1392) określa wymagania dla osób przystępujących do egzaminów kwalifikacyjnych:
- Podczas egzaminu należy wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem zawierający numer PESEL (najlepiej ważny dowód osobisty lub paszport)
- Wraz z wnioskiem egzaminacyjnym należy złożyć dokumenty:
- potwierdzenie wniesienia opłaty egzaminacyjnej
- dokument potwierdzający posiadanie wiedzy na egzamin (wystarczy jeden z niżej wymienionych):
- świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
- świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
- świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski – w zawodach, w których nauczanie obejmuje treści związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.
- świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez kierownika komórki organizacyjnej urzędu obsługującego Ministra Obrony Narodowej lub jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanej, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń techniki wojskowej lub uzbrojenia.